medus masāža
Mūsdienās arvien populārāks kļūst veselīgs dzīvesveids, jo pieaug dzīves temps, palielinās prasības pret cilvēka izskatu, pašsajūtu un darba spējām. Un tas nemaz nepārsteidz, jo arvien biežāk redzam cilvēkus kuriem jau ir pāri 45 gadiem, bet viņi izskatās krietni jaunāki un daudz labāk nekā citi šā paša vecuma cilvēki. Protams, ka rodas jautājums – kas tad īsti ir šo cilvēku noslēpums? Atbilde pavisam vienkārša un nu jau gandrīz katram zināma un saprotama – veselīgs dzīvesveids. It kā jau saprotam, ko nozīmē veselīgs dzīvesveids, tomēr, ja kādam ir jāspēj paskaidrot, ko nozīmē veselīgs dzīvesveids, tad parasti tiek teikts, ka tas ir veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atteikšanās no kaitīgajiem ieradumiem. Tai pašā laikā, ja katru no šīm lietām jāpaskaidro vēl dziļāk, tad sākas apmulsums, jo daudzus cilvēkus ir apņēmuši dažādi mīti. Nu piemēram, ka katrupeļu vietā var ēst rīsus, ka tie ir ļoti diētiski, ka līdz ar to arī sušī ir diētisks, bet nekā – izrādās, ka divi sušī rullīši pēc kalorijām un neveselīguma ir līdzvērtīgi nelielai frī kartupeļu porcijai. Par uztura mītiem var runāt daudz un plaši, tomēr mūsu tēma šoreiz ir veselīgs dzīvesveids un bez uztura pie tā vēl ir arī fiziskās aktivitātes. Protams, fiziskās aktivitātes un veselīgs uzturs būtu jāsaliek kopā roku rokā, jo sportot bez veselīga uztura ir ļoti grūti un varētu teikt, ka pat bezjēdzīgi. Turpretī veselīgs uzturs viens nespēj nodrošināt visu, kas organismam nepieciešams, jo daudzi vitamīni un minerālvielas kvalitatīvāk spēj uzsūkties, ja cilvēks ir kustīgs un aktīvs. Atteikšanās no kaitīgajiem ieradumiem ir vēl viena svarīga veselīga dzīvesveida šķautne. Pie kaitīgiem ieradumiem parasti pieskaita alkohola lietošanu un smēķēšanu, tomēr vēl pie veselīga dzīvesveida noteikti neietilpst arī ilgstoša televizora (arī datora) skatīšanās, kā arī bulciņu, kūciņu un šokolāžu lietošana uzturā. Pēdējais jau gan atgriež atkal atpakaļ pie veselīga uztura neveselīgās puses, no kuras būtu vēlams atteikties, tomēr to mēs varam pieskaitīt arī pie kaitīgiem ieradumiem, jo reizēm cilvēki ēd saldumus – kūciņas, konfektes, šokolādes utt. vienkārši aiz ieraduma – sak, tā īsti jau negribas, bet pierasts katru rītu apēst brokastīs 2 bulciņas un kafiju un neko citu negribas (šis gan ir viens no briesmīgākajiem ieraduma piemēriem), bet ieradumi saistībā ar uzturu ir daudz un dažādi (vēl viens piemērs – izēst šķīvi tukšu, kaut arī vairs negribas, arī tas ir ieradums) un arī tie ir kaitīgi.

Kas tad īsti ir veselīgs dzīvesveids? Mēs teiktu, ka veselīgs dzīvesveids ir pozitīva attieksme pret savu ķermeni, būtību un vietu pasaulē. Veselīgā dzīvesveidā ietilpst pirmkārt jau sevis mīlestība, fiziskās aktivitātes jeb aktīvs dzīvesveids, labi ēšanas ieradumi – tātad veselīgs uzturs, attiecības ar citiem cilvēkiem, pozitīva attieksme pret savu ķermeni un būtību, kvalitatīva atpūta (miegs, atvaļinājums, brīvdienas utt.) un pat tāds darbs ikdienā, kurā jūtaties morāli un fiziski labi. Ja ir izdevies dzīvē visas šīs lietas nolikt līdzsvarā un harmonijā, tad pilnīgi noteikti jutīsieties lieliski, vienmēr labā formā – fiziski un garīgi spēcīgs, baudīsiet katru dzīves mirkli ar prieku un iedvesmu.

Mēs par to visu runājam, jo uzskatām, ka masāža un veselīgs dzīvesveids iet roku rokā. Masāža pieder pie veselīga dzīvesveida – kvalitatīvas atpūtas, pozitīvas attieksmes pret savu ķermeni un būtību, sevis mīlestības un pat nedaudz arī pie aktīva dzīvesveida, jo līdz masāžai ir jānokļūst un otrkārt par cik masāža uzlabo limfas plūsmu un asinsriti (līdzīgi sportam), tad masāžas laikā un pēc tās organisms labāk saņem skābekli un uzturvielas. Vēl viena no masāžas iedarbībām – spēcīgāka masāža, kā, piemēram, medus masāža, skulpturējošā, sporta vai anticelulīta masāža dziļi iedarbojas uz muskuļiem un liek tiem arī saspringt un atslābināties līdzīgi kā sportā.

Medus masāža vai šokolādes masāža ļoti labi iederās pie veselīga dzīvesveida arī no tā viedokļa, ka no šīm masāžām organisms saņem tik ļoti vērtīgos vitamīnus un mikroelementus, kas ir kakao un medus sastāvā, bet bez liekajiem cukuriem, taukiem vai citām kaitīgajām vielām, kas ir, piemēram, šokolādē. Savukārt medū ir ļoti daudz cukura, tāpēc tā lietošanas daudzumam uzturā būtu jābūt ierobežotam, bet caur ādu organisms uzņem tikai sev vērtīgās vielas. Medus masāža vēl arī izvelk toksīnus no organisma, paātrina vielmaiņas procesus organismā, kas dod attiecīgu vērtību veselībai un ietilpst pie veselīga dzīvesveida. Toties šokolādes masāža ir vērtīga ne tikai ar mikroelementiem un vitamīniem, kas ir kakako sastāvā, bet arī veicina serotonīna un endorfīna jeb laimes hormona izstrādāšanos, kas savukārt labvēlīgi ietekmē un palīdz dzīvē vairāk pielietot pozitīvu attieksmi pret visu, veicina sevis mīlestību, iedvesmo, palielina darbaspējas.

Un šādas pozitīvās īpašības, kas ietilpst pie veselīga dzīvesveida ir katrā masāžā. Tieši šī iemesla dēļ visos fitnesa centros ir iespēja baudīt masāžu, lai iegūtu vēl lielāku labumu savam ķermenim, kā arī gūtu līdzsvaru un harmoniju visās jomās, jo bieži vien tieši kvalitatīvi atpūšoties masāžas laikā, vai uzreiz pēc tās, sakārtojas domas un iestājas lielāks miers un harmonija. Turklāt masāža arī palīdz atgūt līdzsvaru, ja ir sanācis sporta zālē nedaudz pārspīlēt ar slodzi.

Tātad veselīgs dzīvesveids ir iespēja dzīvot ar sevi harmonijā, saņemot no dzīves un apkārtējās pasaules labāko, ko tā spēj sniegt. Ir tikai jāļauj sev šo laimi piedzīvot.

Pieteikties!