Cik bieži apmeklēt masāžas?

Šis ir jautājums, uz kuru būtu nekorekti atbildēt ar konkrētu skaitli, nemaz neredzot vai nesajūtot pacientu. Var pateikt aptuveni, ka veselības profilakses, saglabāšanas vai atjaunošanas vai kosmētiskajām masāžām vēlams apmeklēt masāžu no 5 – 10 vai pat 15 reizēm.

Tomēr katram cilvēkam apmeklējumu skaits ir tīri individuāls, vienam var vajadzēt apmeklēt masāžu tikai 3 reizes, piemēram, lai pārietu muguras sāpes un vēl 3 reizes, lai nostiprinātu efektu un pilnīgi pietiek, bet citam cilvēkam, kuram izteikti stresa pilns darbs var nepietikt pat ar 10 reizēm.

Ir arī tādi cilvēki, kurus ikdienas stress tik ļoti neskar un muskuļi ir jau brīvi, vajag tikai uzlabot limfas plūsmu un asinsriti, līdz ar to viņiem pietiek ar pāris masāžām gadā.

Parasti masieris to jau var noteikt un sajust pirmajā masāžas reizē, kurā ir uzreiz redzams muskuļu vai ādas stāvoklis. Pirmajā reizē var arī noteikt, kura masāža būtu vispiemērotākā tieši konkrētajai personai. Citreiz vajag pamēģināt dažādus masāžu variantus, lai noteiktu katra sajūtām un vajadzībām atbilstošāko masāžas veidu vai SPA procedūru. Dažreiz pat gadās, ka jāizveido konkrētajam cilvēkam individuālu SPA procedūru vai masāžu procedūru kompleksu, kāda nemaz piedāvājumā nav minēta, jo šī pacienta vajadzības ir tik īpašas, ka ar vienu konkrētu procedūru ir par maz, lai uzlabotu izskatu un pašsajūtu visā ķermenī.

Masāžas kursu var veikt arī no viena veida masāžām, tomēr speciālisti iesaka variēt un mainīt dažādus masāžu veidus un pieejas, lai būtu pastrādāts ar pilnīgi visiem audiem, ir iespējams sastādīt veselu programmu ar kurām masāžām, kurā brīdī labāk darboties. Jau muguras masāžai vien ir vismaz 3 izvēles iespējas – medus muguras masāža, klasiskā masāža un ajūrvēdas muguras masāža. Turklāt muguras masāžas kursa laikā ir vēlams iekļaut vismaz vienu visa ķermeņa masāžu. Muguras masāža pozitīvi iedarbojas uz visu ķermeni, tomēr visa ķermeņa masāžas iedarbība vēl padziļina muguras masāžas devumu gan mentālā līmenī, gan fiziskajā plānā.

Mazliet sarežģītāk ir ar kosmētiskajām masāžām, jo lai sasniegtu šajās masāžās ideālus rezultātus, ir jādarbojas mazliet vairāk gan pašam pacientam, gan arī masierim. Piemēram, ja savilktus un sāpīgus apkakles zonas muskuļus var atbrīvot pirmajā līdz trešajā masāžas reizē, tad kosmētiskās procedūras prasa nedaudz vairāk pacietības un uzmanības. Protams, apgalvot, ka celulīts pāries vai vēdera āda kļūs elastīgāka un pievilksies vietā tikai pēc 15 masēšanas reizēm, būtu pārāk pārspīlēti, tomēr reti kad kosmētiskās procedūras var veikt mazāk par 5 reizēm.

Reizēm gadās, ka ir kāds sīkums – cilvēkam ir vēdera problēmas vai muguras augšdaļā metas pumpas (to dēļ atsakās no muguras masāžas), bet viņš kautrējas to teikt speciālistam. Visu vajag teikt un kopīgi ar speciālistu meklēt risinājumus.

Jūs varat norunāt tikšanos ar masieri, mierīgi izrunāt, kāda procedūra būtu jums vispiemērotākā un vienoties par kursa ilgumu jeb masāžas reižu skaitu. Tālāk jau vadīties pēc individuālajām sajūtām – cik jūsuprāt jums ir nepieciešamas masāžu reizes, jo viens ir ko speciālists redz – kur kādi muskuļi saspringti, bet otrs tikpat svarīgs faktors ir jūsu pašsajūta. Mūsu siltajās un mājīgajās telpās jūs sagaida mierīga un pozitīva attieksme, kā arī individuāla pieeja, tādēļ vienmēr varat justies droši izsakot savas individuālās vajadzības skaistumam vai veselībai.

masāžas Rīgā

Pieteikties!