Ajūrvēdas masāžaKlusinātajā gaismā skan viegla dziednieciska mūzika. Pārņem silts miers un apziņa, ka būs iespēja baudīt tik ļoti gaidīto Ajūrvēdas masāžu. Siltā eļļa nomierina, glāsta un kopā ar patīkamo smaržu šī masāža ieved citā pasaulē. Tā ir nesteidzības, relaksācijas un miera pasaule. Ik pa brīdim saldi iemiegot, bet arī atmostoties un apzināti baudot masāžas pieskārienus. Ir tik labi atbrīvoties no liekajām domām, galva kļūst brīva un viegla, tad rokas, vēders, kājas un mugura. Kluss miers ielīst katrā ķermeņa šūniņā, atbrīvo katru muskulīti. Neviļus gribas pasmaidīt, jo tikko ieskrēja kāda doma galvā un tikpat ātri aizsteidzās. Lai viņa iet prom – šobrīd ir laiks harmonijai un mieram, domām te nav vietas. Pēc masāžas pieceļoties, domas atgriežas negribīgi, ir tik labi turpināt baudīt ieskāvušo laimes sajūtu, malkot silto tēju un iedomāties par to, ka no rīta būs jauni spēki jauniem darbiem. Enerģijas visam pietiks, jo prieks dzirksteļo pa visu būtību.

Tulkojot no sanskrita, vārds ”Ajūrvēda” nozīmē ”mācība par dzīvi”. Tajā ir iekļautas zināšanas par apkārtējo pasauli un kārtību tajā. Mācībā ietilpst zināšanas par pareizu ēšanu, elpošanu un kustībām (joga), meditāciju, masāžām un par trīs dažādiem cilvēku ķermeņa tipiem (Vata, Pita, Kapha), kas kuram ir nepieciešams, kam pievērst uzmanību, no kā uzmanīties utt. Viena no šīs mācības izcelsmes vietām ir Indija, no turienes arī ir radusies Ajūrvēdas masāža un tās dažādie veidi.

Ajūrvēdas masāža atšķirās ar to, ka tiek veikta ar siltu aromātisku eļļu un šī masāža ne tikai līdzsvaro un sakārto fizisko ķermeni, bet arī labvēlīgi iedarbojas uz prātu – harmonizē to. Ajūrvēdas masāža attīra, uzlabo asinsriti un limfas plūsmu, nostiprina nervu sistēmu un imunitāti. Ajūrvēdas masāža vienlaicīgi iedarbojas gan uz fizisko ķermeni, gan arī uz citām cilvēka čaulām – ēterisko, emocionālo un mentālo. Cilvēka ķermenis sakārtojas šajos līmeņos, kas atbrīvo ne tikai no dažādu slimību izraisītajām sekām, bet arī no to cēloņiem.

Piedāvāju 4 dažādus Ajūrvēdas masāžu veidus:

  1. Sambahana masāža
  2. Čampi galvas masāža
  3. Marma Keralas muguras masāža
  4. Marma Čikitsa punktu masāža

Ajūrvēdas masāža ”Sambahana”

Šī ir visa ķermeņa masāža, kura ir īpaši patīkama, ja ir vēlēšanās atpūsties no ikdienas steigas un stresa. Sambahana lieliski nomierina ķermeni un prātu, atbrīvo katru muskulīti. Protams, vislabāk šo masāžu baudīt vakarā, jo tad būs labs miegs un pēc šādas sevis palutināšanas nākamajā dienā liels enerģijas lādiņš jauniem darbiem.

Ajūrvēdas masāža Sambahana sākas ar enerģētisku ķermeņa attīrīšanu, pacienta sagatavošanu masāžai, pēc tam secīgi turpinās – sejas masāža, ausu masāža, vēdera un krūšu daļas masāža, roku un kāju masāža, pēdu masāža, muguras masāža, apkakles un kakla masāža, galvas masāža.

Kā jau tas ir raksturīgi ajūrvēdas masāžām, tad arī Sambahana tiek veikta ar siltām ēteriskajām eļļām, kuras pastiprina masāžas iedarbību.

Šī masāža novērš nogurumu un garīgo un fizisko sasprindzinājumu, līdzsvaro un harmonizē ķermeni un prātu, piepilda ar enerģiju, nomierina un samazina stresu, izvada sāļus, attīra zarnu traktu, apgādā audus ar skābekli, izvada toksīnus, uzlabo asinsriti un limfas plūsmu, vairo pozitīvas emocijas un domas. Šai masāžai ir dziļi dziedniecisks efekts.

Čampi galvas masāža

Šī masāža palīdz atbrīvoties no liekajām domām, dziļi attīra un relaksē. Šo masāžu jau gadu tūkstošiem un arī mūsdienās izmanto kā vienu no dziedniecības un relaksācijas metodēm gan Indijā, gan arī citur pasaulē. Tulkojumā no sanskrita Champi masāža nozīmē ”piepildīšana ar enerģiju”, bet šīs masāžas laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta vietām, kur fiziskais ķermenis savienojas ar smalkajiem ķermeņiem (marma punkti) un individuālās enerģijas jeb došas (Vatta, Pita vai Kapha) līdzsvarošanai, kā arī enerģētisko centru jeb čakru sakārtošanai.

Čampi galvas masāža sevī aptver enerģētiskās kustības, kuras paredzētas enerģētiskai attīrīšanai un pildīšanai ar enerģiju, plecu masāžu, roku augšdelmu, kakla masāžu, tad galvas masāžu (matotās daļas), sejas masāžu, ausu masāžu.

Pēc masāžas vēlams eļļu paturēt matos pēc iespējas ilgāk, jo ēteriskās eļļiņas pastiprina masāžas iedarbību, turklāt, jūtot tās aromātu, ir iespēja ilgāk dzīvot patīkamajās sajūtās.

 

Marma Kerala muguras masāža

Indijas Keralas Ājurvēdas Spinālā muguras masāža ir ar gadsimtiem dziļām saknēm, tās meklējamas Kerolas apgabalā Indijā, kur tā līdz pat mūsu dienām tiek uzskatīta par Ājurvēdas medicīnas neatņemamu sastāvdaļu. Austrumos tiek uzskatīts, ka cilvēka mugurai ir ļoti liela ietekme uz veselību un dzīvi, mugurā atrodas mugurkauls, kurš simbolizē cilvēka dzīves un misijas ceļu. Arī tradicionālajā medicīnā mugurai un mugurkaulam tiek piešķirta ļoti liela nozīme, jo caur tiem iet ķermeņa svarīgākie nervi, kuri atbild par visu ķermeni.

Marma Kerala muguras masāža sākas ar ķermeņa sagatavošanu masāžai, pēc tam seko sēžas muskuļu masāža, muguras masāža, kakla un galvas masāža (matotās daļas).

Šī muguras masāža ārstē ar muguru saistītas problēmas, uzlabo asinsriti visā ķermenī, noņem muguras un galvas sāpes, noņem hronisku nogurumu, noņem stresu un sasprindzinājumu, regulē organismā fizioloģiskos procesus, uzlabo pašsajūtu, paaugstina vitālo dzīvības enerģijas līmeni ķermenī, izvada no organisma toksīnus, noņem bezmiegu, palīdz cilvēkam labāk saprast un apzināties savu vietu pasaulē.

Marma Čikitsa punktu masāža

Marma čikitsa – tiek masēti TIKAI marmas punkti, kurus stimulē gan ar maigu rokas kustību, gan silda ar degošu Tibetas smaržkociņu. Šīs 50 minūšu procedūras laikā tiek izmantoti ļoti spēcīgi siltu ēterisko eļļu maisījumi, kas pastiprina masāžas iedarbību. Procedūra spēcīgi piepilda ar enerģiju, uzlabo orgānu funkcijas, uzlabo garastāvokli.

Marmas punkti ir enerģētiskie punkti, kas atbild par noteiktu orgānu darbību organismā un ir saistīti ar cilvēka garīgo pasauli. Tāpēc šī masāža iedarbojas gan uz fizisko ķermeni, gan veic spēcīgu enerģētisko iedarbību, kā rezultātā tiek mazināta arī tāda īpašība kā neizlēmība un tiek spēcīgi attīstīta cilvēka intuīcija.

Marma Čikitsa punktu masāžas iedarbība – spēcīga enerģijas pieplūde, iekšējo orgānu funkciju uzlabošana un pastiprināšana, stresa un depresijas mazināšana, garastāvokļa uzlabošana, stimulē vairogdziedzera un hipofīzes darbību, palīdz verbāli izteikt emocijas, domas, uzlabo balss tembru, attīsta intuīciju, uzlabo sirdsdarbību, uzlabo gremošanas sistēmas darbību, stimulē aknas, nieres, liesu, uzlabo imūno sistēmu, smalko asinsriti, mazina neizlēmību, šaubas.

Pieteikties!